1669 پشتیبانی سریع

تعمیر ماکروفر ناسیونال

268 بازدید
تعمیر ماکروفر ناسیونال

ارائه خدمات تعمیر ماکروفر ناسیونال و گارانتی این کالا به دلیل ادغام شدن شرکت ناسیونال با پاناسونیک سال هاست که صورت نمی‌گیرد؛ اما دریافت خدمات پس از فروش ماکروفر ناسیونال از طریق نمایندگی های این محصول در اکثر شهرهای ایران امکان پذیر است.

شرکت ناسیونال یک شرکت تولید کننده لوازم الکترونیکی است که سال ها پیش در ژاپن تأسیس شد و همواره به تولید محصولات با کیفیت و پیشرفته شهرت داشته است و نامی آشنا برای تمام ایرانیان است.

 

شماره تماس نمایندگی تعمیر ماکروفر ناسیونال

 

شماره تماس سراسری بدون پیش شماره

 

 

۱۶۶۹

شماره تماس های شمال تهران

 

۰۲۱۲۲۲۲۸۳۰۰

 

۰۲۱۲۲۰۹۷۷۱۷

 

شماره تماس های جنوب تهران

 

۰۲۱۸۸۰۴۶۹۹۵

 

۰۲۱۶۶۴۷۹۰۴۰

 

شماره تماس های غرب تهران

 

۰۲۱۲۲۱۷۵۱۰۸

 

۰۲۱۴۴۴۰۱۸۱۱

 

شماره تماس های شرق تهران

 

۰۲۱۲۲۴۸۷۲۶۷

 

۰۲۱۷۷۰۴۳۴۶۶

 

شماره تماس های مرکز تهران

 

۰۲۱۸۸۱۰۹۴۵۴

 

۰۲۱۶۶۴۷۹۰۴۰

 

شماره تماس های کرج

 

۰۲۶۳۲۵۴۷۰۰۷

 

۰۲۶۹۱۰۱۱۳۸۳

 

سفارش آنلاین :

 

سفارش آنلاین تعمیرات

سفارش آنلاین تعمیرات

 

مشکلات ماکروفر ناسیونال

 

به دلیل بالا رفتن مشغله و سرعت زندگی های امروزی و کمبود زمان برای آماده کردن خوراک مورد نیاز خانواده ها، استفاده از ماکروفر برای تهیه غذا یا گرم کردن آن در زمانی کوتاه بسیار افزایش یافته و مورد توجه قرار گرفته است؛ بنابراین هر گونه خرابی یا بروز مشکل در لوازمی چون ماکروفر می‌تواند به چالشی بزرگ برای اعضای خانواده تبدیل شود و زندگی آن ها را تحت تاثیر قرار دهد.

ماکروفر ناسیونال با توجه به کیفیت بالایی که دارد ممکن است خیلی دیر تر از سایر برندهای مشابه دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر داشته باشد، اما خرابی این دستگاه نیز دور از انتظار نیست. گاهی اوقات عدم سرویس منظم ماکروفر و بی توجهی به نگهداری و نظافت این کالا ممکن سبب بروز مشکل در عملکرد دستگاه شود.

ماکروفر های ناسیونال امکاناتی مانند صفحه نمایشگر، برنامه های متنوع برای پخت غذا، دکمه قفل کودک، قابلیت دیفراست یا یخ زدایی و برنامه تنظیم زمان را دارا هستند و از کیفیت ساخت بالایی برخوردار هستند.

از مشکلات و عیب هایی که ممکن است برای ماکروفر ناسیونال پیش بیاید می توان به موارد زیر اشاره داشت.

چرا غذا در ماکروفر ناسیونال خشک می شود؟

چرا گریل مایکروفر ناسیونال کار نمی کند؟

چرا ماکروفر ناسیونال روشن نمی شود ؟

علت جرقه زدن ماکروفر ناسیونال چیست؟

چرا سینی ماکروفر ناسیونال نمی چرخد؟

دلیل کار نکردن دکمه های مایکروفر ناسیونال چیست؟

چرا ماکروفر ناسیونال خود به خود خاموش می شود؟

چرا لامپ ماکروفر ناسیونال روشن نمی شود؟

در ادامه به تفصیل راجع به این مشکلاتی که ذکر شد مطالبی را ارائه می‌کنیم پس با ما همراه باشید.

 

آشنایی با ما

 

 

 

نچرخیدن سیری ماکروفر یکی از رایج‌ترین مشکلات تمام برندهای مایکروفر است. چرخش سینی ماکروفر به این منظور است که غذا به صورت یکنواخت مراحل پخت را طی کند و انرژی گرمایی به تمام قسمت های غذا برسد.

اگر سینی گردان دچار مشکل شود و به درستی نچرخد، عمل پخت به درستی انجام نمی شود. از دلایل عدم چرخش سینی ماکروفر ناسیونال می‌توان به بروز مشکل در سینی و چرخ ‌دنده‌ های آن اشاره کرد .

گاهی اوقات نیز ممکن است خورده های غذا به دلیل تمیز نکردن داخل ماکروفر زیر سینی مایکروفر قرار گرفته باشند و جلوی چرخش آن را بگیرند. ابتدا داخل مایکروفر و زیر سینی را تمیز کنید و اگر مجدداً این مشکل ادامه داشت ممکن است به دلیل خرابی موتور یا چرخ دنده‌های سینی باشد که باید توسط یک تکنیسین متخصص بررسی شود.

خراب شدن و عملکرد نا صحیح دکمه های مایکروفر ناسیونال ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد که به آنها اشاره می کنیم.

بروز مشکل در صفحه لمسی ماکروفر ناسیونال در صورتی که مدل دستگاه لمسی باشد.

گیر کردن دکمه های مایکروفر ناسیونال ممکن است به دلیل فرسودگی ایجاد شود.

در صورتی که گریل مایکروفر ناسیونال روشن نشود سه قسمت باید بررسی شود. اولین قسمت المنت ماکروفر ناسیونال است که در صورت بروز مشکل و خرابی باید توسط تکنسین متخصص بررسی و تعمیر شود. دو قسمت بعدی که باید در هنگام بروز این مشکل بررسی شوند برد ماکرووفر و همچنین ترموستات مایکروفر ناسیونال هستند.

علت خشک شدن غذا در مایکروفر ناسیونال ممکن است به دلیل تنظیمات اشتباه و تعیین مدت زمان زیاد برای گرم کردن یا پختن غذا باشد. همچنین اگر مگنترون مایکروفر ناسیونال دچار خرابی شده باشد نیز ممکن است چنین مشکلی برای دستگاه پیش بیاید.

برای جلوگیری از چنین اتفاقاتی و جلوگیری از خشک شدن غذا می توانید از ظرف های در دار مخصوص مایکروفر استفاده کنید و یا هنگام تنظیم زمان برای پخت غذا دقت بیشتری به کار ببرید. شما می‌توانید برای بررسی تمام مشکلات ماکروفر های ناسیونال خود با نمایندگی های خدمات ما تماس حاصل فرمایید و در کوتاه‌ترین زمان ممکن از خدمات سریع و باکیفیت ما استفاده کنید.

گرم نشدن غذا در مایکروفر ممکن است به دلیل بروز مشکل در مگنترون مایکروفر ناسیونال باشد و یا همچنین دلیل دیگر ممکن است سوختن دیود یا خازن ماکروفر ناسیونال باشد که بدون داشتن تجربه و تخصص تعمیر ، برطرف کردن این مشکل ها امکان پذیر نیست.

هنگامی که ماکروفر ناسیونال روشن نمی شود باید چه کار کنیم؟ اولین کار بررسی سیم ها و دوشاخه مایکروفر است چرا که ممکن است عدم رسیدن جریان برق به دستگاه دلیل روشن نشدن آن باشد. در مرحله دوم باید دکمه های مایکروفر را نیز بررسی کنیم. اگر مشکل به وجود آمده به دلایل بالا نبود به احتمال قوی برد مایکروفر ناسیونال دچارمشکل شده است.

تعمیر و تعویض برد مایکروفر کاری بسیار تخصصی بوده و نیازمند گذراندن دوره‌های خاصی توسط تعمیرکاران است. به هیچ وجه سعی نکنید خودتان دستگاه را تعمیر کنید و حتی الامکان از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید زیرا ممکن است جدا کردن و یا تعمیر برد دستگاه خطرات زیادی را برای افراد غیر متخصص به دنبال داشته باشد.

چرا با روشن کردن دستگاه و استفاده از آن ماکروفر ناسیونال جرقه می ‌زند؟

دلیل جرقه زدن ماکروفر ناسیونال ممکن است استفاده از ظروف فلزی و نامناسب در داخل آن باشد. گاهی اوقات اتصالی جریان برق نیز دلیل جرقه زدن مایکروفر است. گرم کردن غذاهایی که نباید در داخل ماکروفر گذاشت نیز ممکن است علت بروز جرقه باشد همه این نکات باید توسط تکنسین متخصص بررسی شود.

علت روشن نشدن لامپ ماکروفر ناسیونال ممکن است به دلیل این باشد که درب دستگاه به درستی بسته نشده یا قفل آن خراب شده باشد. همچنین می توان به بروز مشکل در سیم کشی داخلی ماکروفر نیز اشاره کرد.

مشکلات رایج دیگری نیز هستند که ممکن است برای ماکروفر ناسیونال به وجود بیاید. گاهی اوقات صداهای ناهنجار و غیر طبیعی از دستگاه شنیده می شود و حتی ممکن است مشکلاتی برای درب دستگاه به وجود بیاید. ممکن است در ماکروفر به درستی باز و بسته نشود و ماکروفر به صورت ناگهانی خاموش شود.

برای بررسی این مشکل باید درب مایکروفر و سوئیچ درب، همچنین دکمه های آن و در نهایت فیوز و برد الکترونیکی چک شود. هر یک از این مشکلات دلایل خاص خود را دارند و تنها توسط تعمیرکاران و تکنیسین های باتجربه نمایندگی های مجاز و معتبر خدمات و تعمیر ماکروفر ناسیونال باید بررسی شوند.

استفاده از خدمات پس از فروش ماکروفر ناسیونال در ایران تنها توسط شرکت های ایرانی امکان پذیر است اما گاهی اوقات به دلیل تمام شدن مدت زمان گارانتی و همچنین عدم دریافت خدمات با کیفیت برای کاربران ایرانی مشکل به وجود می آید.

اگر برای تعمیر ماکروفر ناسیونال خود احتیاج به مشاوره دارید می توانید از شماره های تماس ذکر شده استفاده نمایید و ازتعمیرکاران و مهندسین حرفه ای و دوره دیده ما بهره جویید.

آن ها با استفاده از ابزار و تجهیزات پیشرفته موردنیاز انواع تعمیر ها در سریعترین زمان ممکن در محل مورد نظر شما حاضر خواهند شد و نهایت سعی خود را انجام می‌دهند که دستگاه تعمیر شود و هزینه زیادی برای شما در بر نداشته باشد اما در صورتی که قطعه خراب شده باشد و نیازمند تعویض باشد با استفاده از قطعات اصل و با کیفیت آن را جایگزین می کنند پس به هیچ وجه نگران نباشید و با ما تماس بگیرید.

 

نکاتی جهت نگه داری ماکروفر ناسیونال

 

برای جلوگیری و پیشگیری از مشکلاتی که درباره توضیح دادیم شما می توانید راهکارهایی را به کار بگیرید که باعث افزایش طول عمر مایکروفر شما شود و همچنین نیاز به تعمیر یا تعویض قطعات پیدا نکنید.

·       همیشه مایکروفر خود را تمیز کنید و خرده های غذایی را از داخل دستگاه‌ها را خارج کنید.

·        هیچگاه ماکروفر ناسیونال خود را هنگامی که خالی است روشن نکنید.

·       به صورت منظم و دوره ای دستگاه خود را سرویس کنید.

·        به هیچ وجه ظروفی که فلزی هستند را داخل دستگاه قرار ندهید.

·        هنگامی که قصد دارید غذاهای چرب را داخل مایکروفر گرم کنید ترجیحا از ظروف شیشه ای به جای پلاستیکی استفاده کنید.

·        اگر درب ماکروفر ناسیونال خراب است و بسته نمی شود هرگز آن را روشن نکنید.

·        در صورتی که قصد دارید میوه و یا سبزیجات را داخل ماکروفر بپزید از مدت زمان کوتاه و کمی آب به این منظور استفاده کنید.

·        ظروف فلزی به هیچ وجه نباید داخل ماکروفر ناسیونال قرار داده شوند.

·        گرم کردن مایعات داخل مایکروفر نکته ‌ای است که باید به آن توجه کنید.

·       وقتی ظروفی را داخل مایکروفر قرار می دهیم حتماً یک درب روی آن بگذارید تا رطوبت غذا خارج نشود.

·       در صورت بروز مشکل در دستگاه حتماً آن را برطرف کنید .

رعایت تمام موارد ذکر شده می تواند طول عمر دستگاه شما را افزایش دهد و نیاز به تعمیر یا تعویض دستگاه شما را به تعویق بیندازد.

 

نکاتی جهت نگه داری ماکروفر ناسیونال

نکاتی جهت نگه داری ماکروفر ناسیونال

 

هزینه تعمیر ماکروویو ناسیونال

 

هزینه تعمیر ماکروفر ناسیونال به عوامل زیادی بستگی دارد. عیب یابی باید توسط متخصص انجام شود و در صورت تعمیر فقط هزینه تعمیر لحاظ خواهد شد اما اگر قطعه نیاز به تعویض داشته باشد هزینه قطعه جداگانه محاسبه می شود و تمام هزینه ها به صورت شفاف در قالب یک فاکتور خدمت مشتری ارائه می شود.

اطمینان خاطر داشته باشید که در صورت استفاده از خدمات پس از فروش مایکروفر پاناسونیک هزینه‌های منصفانه و مقرون به صرفه ای را پرداخت می کنید.

 

کدهای خطا یا ارور های مایکروفر ناسیونال

 

پس از مشاهده هر یک از این ارور ها روی صفحه نمایشگر ماکروفر ناسیونال خود می توانید با بررسی و مطالعه دقیق دفترچه راهنما و دستورالعمل های این دستگاه خودتان اقدام به برطرف کردن مشکل نماید اما در صورتی که نتوانستید با استفاده از دستورالعمل های راهنما مشکل را برطرف کنید با تعمیر کاران متخصص ما تماس حاصل فرمایید.

کد F1 به معنی ، تولید حرارت زیاد و کم شدن جریان هوا است

کد F3 به معنی این است که ولتاژ ورودی زیاد است

کد F4 به معنی این است که ولتاژ ورودی کم است

کد F5 به معنای بروز مشکل در حافظه IC است.

کدهای FF33_ F34 به دلیل خرابی یا ضعیف بودن مدار ترمیستور رخ می‌دهد

کد F44 به معنی بروز مشکل در صفحه کنترل است

کد F81_82 ،F86_F87 دلیل مشکل در مدار رله دستگاه بروز می‌کند

کد H97 دلایل متفاوتی دارد که باید حتماً توسط متخصصین بررسی شود.

خراب بودن لوله های مغناطیسی، مشکل در برد نصب شده برای دستگاه ، ولتاژ اینورتر برد و همچنین مشکل در سیم کشی های دستگاه از دیگر مواردی است که نیاز به حضور یک تعمیرکار ماهر را مبرم و لازم می کند.

ماکروفرهای ناسیونال یکی از برندهای معروف و محبوب میان ایرانیان آن است اما با توجه به نکاتی که به آنها اشاره کردیم ممکن است گاهی دچار مشکل و خرابی شوند و زندگی روزمره شما را مختل کنند.

برای رسیدگی به مشکل و تعمیر ماکروفر ناسیونال خود در کوتاه‌ترین زمان ممکن بدون نیاز به جابجایی و پرداخت هزینه‌های مربوط به حمل و نقل می توانید از خدمات پس از فروش نمایندگی های ناسیونال استفاده کنید و از تعمیر ماکروویو ناسیونال در منزل استفاده کنید پس با شماره های ما تماس بگیرید.

 

برای تعمیر ماکروویو ناسیونال چکار کنیم؟

 

بعضی از افراد تصور می ‌کنند اگر ماکروفر خرابی اساسی پیدا کرد بهتر است آن را کنار بگذارند و یک ماکروفر جدید بخرند. اما فرض کنیم که شما ماکروفر ناسیونال دارید. اما آیا می دانید اگر بخواهید امروز از چنین برندی خرید کنید باید چه هزینه ‌ای پرداخت نمایید؟ از طرف دیگر به ازای هزینه پرداختی باز هم مطمئن نیستید که واقعاً برند ناسیونال به شما عرضه می‌ شود یا خیر.

به همین دلیل است که توصیه می ‌کنیم در زمان خرابی ماکروفر ناسیونال به تعمیرکاران حرفه ای مراجعه کنید تا با نگاه تخصصی و علمی بتوانند عیب یابی ریشه ای را انجام داده و در صورت امکان وسیله را همانند روز اول برای شما تعمیر کنند. بنابراین برای تعمیر ماکروفر ناسیونال بهتر است چند نکته را در نظر داشته باشید:

۱-    در اولین قدم یک مرکز معتبر و حرفه ‌ای را پیدا کنید که به محل زندگی شما نزدیک باشد. در این مراکز تعمیر کارانی حضور دارند که از نظر علمی و عملی بسیار حرفه ‌ای بوده و با یک نگاه می توانند عیب رخ داده در ماکروفر را تشخیص دهند.

اما بعضی از افراد به تعمیرکارانی مراجعه می ‌کنند که دانش تجربه ای دارند یعنی هیچ گونه تحصیلات تخصصی در این زمینه نداشته و تنها در طول سالیان کار و فعالیت توانسته اند مهارتی در زمینه تعمیر ماکروفر ناسیونال به دست بیاورند.

این افراد قابل اعتماد نیستند چون با تکنولوژی ‌های پیشرفته آشنایی نداشته و در نتیجه ممکن است نه تنها نتوانند وسیله شما را به طور اساسی تعمیر کنند بلکه ممکن است خرابی های بیشتری را در آن را به وجود بیاورند. بنابراین بهتر است به سراغ تعمیرگاه هایی بروید که تعمیرات در منزل را برای شما انجام می دهند.

۲-   تعمیر ماکروفر ناسیونال در محل باعث می‌ شود که هم ما زودتر بتوانید وسیله خود را سالم تحویل بگیرید و هم تعمیرکاران در طول روز به مشتریان بیشتری خدمات ارائه کنند. ما در مرکز خود تعمیرات در محل را انجام می دهیم.

۳-    وقتی شما با ما تماس می گیرید و خرابی رخ داده را گزارش می کنید، اگر مطمئن شویم که عیب اساسی بروز کرده است، دقیقا در زمانی که مشخص می کنید تعمیرکاران رابه منزل شما اعزام خواهیم کرد.

۴-    زمانی که می‌ خواهید تعمیر ماکروفر ناسیونال را انجام دهید حتما برگه گارانتی آن را ملاحظه نمایید. اگر اعتبار داشته باشد در صورتی که تعمیرات را به مراکز معتبر بسپارید حتماً تخفیف بسیار خوبی را دریافت خواهید کرد.

۵-    ممکن است در جریان عیب یابی، تعمیرکار به این نتیجه برسد که خرابی اساسی در برخی از قطعات رخ داده و نمی توان همه آن ها را تعمیر کرد. در نتیجه لازم است برخی از قطعات جایگزین شوند. برای تعویض قطعات تحت نظر متخصصین ما، اصلا نباید نگران باشید چون ما از قطعات فابریک و اصل استفاده می کنیم. کافی است از تعمیرکار بخواهید که ضمانت نامه قطعه را به شما تحویل دهد تا از این موضوع مطمئن شوید.

۶-    در جریان تعمیرات باید حتماً از تکنسین بخواهید که گارانتی تعمیرات را به شما تحویل دهد. در واقع یکی از بهترین روش ها برای انتخاب تعمیرکار این است که بررسی نمایید آیا گارانتی تعمیرات در اختیار شما قرار می دهد یا خیر. به هر حال ممکن است دوباره همین مشکل بروز کند. در این صورت اگر گارانتی اعتبار داشته باشد، بدون اینکه هزینه ای پرداخت کنید، می‌ توانید تعمیرات را مجدداً به ما بسپارید.

۷-    فراموش نکنیم هر مشکل رخ داده در دستگاه به معنای خرابی و نیاز به تعمیر ماکروفر ناسیونال نیست. بهتر است کدهای خطا که در ماکروفر نمایش داده می شود را با دفترچه راهنما تطابق دهید تا خود شما به راحتی بتوانید مشکل را برطرف کنید.

۸-   در زمان اعلام خرابی به کارشناسان ما حتماً گزارش کامل و دقیقی به آن ها ارائه کنید. آنها باید اطلاعات کاملی در مورد علائم خرابی در ماکروفر داشته باشند تا بتوانند تصمیم درستی اتخاذ کنند.

۹-   فراموش نکنید که یک تعمیرکار حرفه‌ای باید به شما فاکتور تحویل دهد. همین موضوع می ‌تواند نشان دهد که آیا شما انتخاب درستی داشته اید یا خیر. ما در این مرکز براساس نرخ اتحادیه عمل می کنیم و تعمیرکاران خود را موظف کرده ایم در پایان کار، فاکتور با مهر به شما تحویل دهند. جزئیات هزینه ها و هزینه دستمزد تعمیرکار در فاکتور لحاظ خواهد شد. اما برای رفت و آمد تعمیرکار به منزل شما هزینه ای در نظر نمی‌ گیریم.

۱۰-  وقتی ماکروفر دچار خراب می شود به هیچ عنوان سرخود آن را دستکاری نکنید. همانطور که گفتیم ابتدا باید کدهای خطا را از طریق دفترچه راهنما بررسی کنید و طبق آموزش های ارائه شده در دفترچه برای برطرف کردن مشکل اقدام نمایید.

در غیر این صورت به هیچ عنوان قطعات آن را دستکاری نکنید. اجازه دهید تعمیرکار از ابتدا وارد عمل شود. ممکن است عدم تخصص شما باعث آسیب هایی به قطعات و اتصالات داخلی ماکروفر وارد گشته و خرابی دوچندان گردد.

 1669